Marka Güncesi: GÜÇLÜ KADINLAR KONFERANSI İZLENİMLERİM!

5 Mart 2017 Pazar

GÜÇLÜ KADINLAR KONFERANSI İZLENİMLERİM!


Geçtiğimiz günlerde Hürriyet ve Avon markalarının birlikte düzenlediği Güçlü Kadınlar Konferansı’na katılma fırsatı buldum. Ve gerçekten bir kadın olarak beni son zamanlarda en iyi hissettiren etkinlik olduğunu söyleyebilirim. Her şeyden önce kaosun olmadığı ve zaman doldurmak için gereksiz panellerin olmadığı çok dolu bir konferans hazırlanmış.  İki marka da zaten günlük hayatımın içinde olan ve bana dokunan markalar. Etkinlikten sonra basın yansımalarını da görünce ‘’iyi ki gitmişim’’ demekten kendimi alıkoyamadım.  Konferansta moderatör olarak Dr. Fatoş Karahasan, Cengiz Semercioğlu ve Yonca Tokbaş yer aldı. Açılış konuşmasını AVON Türkiye Genel Müdürü Orkun Gül ve Hürriyet İcra Kurulu Başkanı Çağlar Göğüş tarafından yapıldı.
 
İyiliği yayan kadınlar paneli ise beni çok etkiledi. Özellikle Hassas Anne ve Üşengeç Şef’in hikayeleri beni duygulandırdı hem de bir kadının ne kadar güçlü olabildiğini gösterdi.  AVON Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika İletişim Direktörü Hande Orhan, Hassas ve Üşengeç Şef’in katıldığı panelde, ‘iyiliği yayma’ konusunda özellikle sosyal medyanın gücü vurgulandı Sosyal sorumluluk projelerinin ve olumlu hikayelerin, sosyal medyada daha çok paylaşılmasının desteklenmesi gerektiği belirtildi.
İlham Veren Kadınlar oturumunda konuşan oyuncu Demet Akbağ, “Benim çocukluk kahramanım, Ayşegül vardı. Ayşegül tatilde, Ayşegül seyahatte… Ben hep o Ayşegül’ü hayal ettim ve o hayalin peşinden koştum. Sizlere de önerim bu olabilir. Hayal kurmak çok ciddi bir iş. Bugün büyük başarı hikayeleri dinledik. Onları inanılmaz kılan, hayallerinin peşinden koşmaları. Ben de kendi mesleğim adına hayal ettiğim şeyin peşinden koştum. Hayalleri hep baş tacı yapın” diye konuştu.  


Dilek Livaneli: “Evren eylemi destekler”
Samsun Kumköyü İlkokulu Öğretmeni Dilek Livaneli, görev yaptığı köyde hem çocuklar hem kadınlar için yarattığı dönüşüm hikayesini anlattı. “Evren eylemi destekler.” diyerek harekete geçtiğini söyleyen Dilek Livaneli, şunları kaydetti: “Bütün kadınlarda ciddi bir liderlik becerisi olduğunu düşünüyorum. Ben öğretmenliğin içinde liderlik becerileriyle bir şeyler yapmaya çalıştım. Liderlik, kendinin ne kadar üstün olduğunu göstermek değil, karşındakilere ne kadar üstün olduklarını hissettirebilmektir. Ben bunu denedim. Köy kadınlarıyla bir ekip kurmaya çalıştım. Bir köy öğretmeni bunu yapabiliyorsa, iş dünyasındaki kadınlar neler yapmaz? İnsanlar sizi düşündüğünde gülümsüyorsa doğru yolda olduğunuzu düşünüyorum. Etrafınızdaki kadınlara en iyisini hissettirmek için çalışmanızı diliyorum.”
Leyla Alaton: “Kolay pes etmem. Her zaman B ve C planı olduğuna inanırım”
Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Alvimedica Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Alaton ise, “İflah olmaz bir iyimserim. Seçimini iyi yaparsan; ‘iyi ve pozitif olanı seçeceğim’ dersen her şey kolaylaşıyor. Bir de B ve C planına aklım iyi çalışıyor. Kolay pes etmem. Neden pes edeyim ki? Realistim ama güçlüyüm. Bu olmazsa başka bir çare buluruz. Sonunda ölüm yoksa sorun yok diye düşünüyorum. B değilse C; C değilse D planıyla ilerlerim” dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder