Marka Güncesi: ADIM ADIM GELİŞİM SETİ 28. AY DENEYİMİMİZ!

12 Ekim 2015 Pazartesi

ADIM ADIM GELİŞİM SETİ 28. AY DENEYİMİMİZ!

Bir süredir çocuğumun kişisel gelişimine katkıda bulunan Adım Adım Gelişim Seti ile ilgili içerikler üretiyorum bildiğiniz gibi. Bu ay 28. ayımız ve elbette bir klasik olarak Adım Adım'ı büyük bir keyifle deneyimlemeye devam ettik. Her şeyden önce çocuk gelişimi konusunda uzman bir kadro o aya özel gelişim öğelerini baz alarak size türlü aktivitelerden oluşan harika bir kutu hazırlıyor ve adresinize kadar paketliyor. Size de keyifle çocuğunuzla bu aktiviteleri gerçekleştirmek kalıyor daha ne olsun?
 

Bu ayki aktivite kitabımız ''Gökyüzüne Bakıyorum'' İçinde çocuğun zihinsel gelişmini destekleyen ''Ağaç Oluyorum'' aktivitesi var ki amaç çocuğun hayal gücünü geliştirmek. Ağaç olarak nasıl hareketler yapıyor, nasıl yaratıcı şekilde duruyor. Önemli olan bu.
Motor Gelişim bölümünde ise ''Çiçel Gibi Açıyorum'' aktivitesi var. Müzik eşliğinde çocuğumuzun yukarı kalkması, parmak ucunda durabilmesi hedefleniyor. Demir bu aktivite çok iyiydi. Çeşitli oyunlar oynarız ama bunu ilk kez yaptık ve kısa sürede ciddi başarı gösterdi.

Dil Gelişimi için ise çocuğumuzun resmi inceleyerek, hikayeleştirebilmesi ve bunu bize anlatması hedefleniyor. Demir burada bir resimden roman yazdı diyebilirim :) Hayal güçlerinde sınır yok. Çok tatlılar ve bizim düşünemediğimiz o kadar çok şey düşünüyorlar ki..
Zihinsel Gelişim de çok önemli olan ''eşleme'' aktivitesi harikaydı! Birbiri ile ilgili nesneleri çocuğun eşlemesi hedefleniyor. En çok bu aktiviteyi sevdim. Sınırları zorlayan ve çok gerekli bir alıştırmaydı.
Bütün seti anlatıp sürprizleri anlatmak istemem ama bizim için havaların da kötü gittiği haftalarda evde kaliteli zaman geçirmek adına bayıldığımız bir set oldu. Şimdiden 29. ay setini bekliyoruz adeta.. Adım Adım Gelişim Seti deneyim yazılarımı siz de çok sevdiğiniz, gelen mail ve okunma sayılarından anlıyorum. Ben de bu günlüğe devam etmeye çalışacağım. Siz henüz üye olmadıysanız hemen buraya tıklayın derim:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder