Marka Güncesi: DÜĞÜN SEZONUNDA ZAYIF GÖRÜNMENİN PRATİK YOLLARI!

11 Mayıs 2015 Pazartesi

DÜĞÜN SEZONUNDA ZAYIF GÖRÜNMENİN PRATİK YOLLARI!


Biz kadınlar pratik önerileri çok severiz özellikle bu öneriler kilo vermeki zayıf gözükmek ve güzellik gibi konuları kapsıyorsa! :) Malum düğün dernek sezonu açıldı. Evlenen arkadaşları, gelinliğe girmek daha fit gözükmek isteyen gelin adayları ve yazlık elbiselere girmeye çalışan biz arkadaşları sayıca oldukça fazlayız. Bu nedenle özellikle ''düğün öncesi fit görünüm'' için öneriler paylaşmak istedim sizinle. 
Hadi şimdi 10 adımda daha fit bir görünüm için neler yapmamız gerektiğini öğrenelim.

1.Geceden içilecek sular hazırlanacak. Suları sade içmeyi bırakalım suyumuzda limon, nane, zencefil, tarçın ve birçok meyveye yer vererek zayıflamanızı hızlandırabilrisiniz.
2. Ara öğünler ile metabolizma hızlandırılacak. Ara öğün yapmadan zayıflamnız mümkün değil, bunu atlamayacaksınız!

3. Yeşil çaylara yer  verilecek. Yeşil çay, zayıflamaya en yardımcı içeçecekler arasında yer alır. Günde içilen 2-3 fincan yeşil çay yağ yakınmına da yardımcı.

4.  Düğüne de hazırlanıyor olsak da canımız tatlı isteyecek. Tatlı krizlerine bitter çikolata ile çözüm bulunacak. Son yıllarda yapılan çalışmalarda özellikle bel bölgesindeki yağların yakımına yardımcı olduğu gösterilmiştir.

5. Yağ yakımını hızlandıran yaban mersini, kara dut, ahududu ve böğürtlene beslenmenizde yer açın. Antioksidan olmalarının yanı sıra hem şeker krizlerine çözüm bulacak hem de metabolizmayı hızlandıracaksınız.

6. Yemeklerin suyunu tabakta bırakın.
Yemekleri susuz tercih etmeye alışmaya başlamalıyız. Yapılan yemeklerde kullanılan yağlar yemeklerin suyunda yer aldığı unutulmamalıdır.
7.Probiyotiklerle bağırsaklarınızı güçlendirin. İdeal kiloya ulaşmanın yolu iyi bir sindirim sisteminden geçer. Bunun için diyetinizde kefir gibi yüksek oranda probiyotik içeren içecekleri ara öğünlerde tercih edebilirsiniz.

8. Kilo vermek hepimizin asıl amacı ancak bu süreç içerisinde sarkık bir görüntüyü hiçbirimiz istemeyiz. Sporla hızlıca sıkılaşın. Sıkılaşmak için en etkili sporlar ise pilates ve yoga.

9.Şişkinlik için karanfil, kakule, kimyon gibi baharatları çayınıza ekleyin, farkı hemen göreceksiniz.

10. Smoothi’lerle cildiniz ışıldasın. İçeceklerin gücünü kullanmayı ihmal etmeyin. Detox diyetinde yer alan tariflerle smoothilerinizi hazırlayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder