Marka Güncesi: YAZ DÖNEMİ ÇOCUK HASTALIKLARI VE ALMAMIZ GEREKEN ÖNLEMLER!

18 Mayıs 2017 Perşembe

YAZ DÖNEMİ ÇOCUK HASTALIKLARI VE ALMAMIZ GEREKEN ÖNLEMLER!

Yaz dönemi hatta özellikle ilkbahar döneminde polenlerin gökyüzünde adeta dans edişini izliyoruz. Bu dans yetişkinlerden çok çocuklar için olumsuz bir etken olabiliyor değil mi? Peki Taz dönemi çocuk hastalıkları neler? Yaz dönemi çocuk hastalıklarından nasıl korunabiliriZ?
Çocuklarda sıkça görülen yaz hastalıklarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz: 

Güneş çarpması: Bu tür hastalıklara karşı kendi önleminizi alabilirsiniz. Örneğin; çocuğunuzun güneş çarpmasına maruz kalmaması için onu güneş ışınlarının dik geldiği saatlerde dışarı çıkarmayın. Güneşin dik geldiği saatler 10.00 ve 15.00 arasıdır.

 

Güneş yanıkları: Çocuğunuzun vücudunda yanma hissi, gerilme ve kızarıklık meydana geliyorsa bakmanız gereken ilk etken 24-48 saat içinde ağrı hissi verip vermemesidir. Eğer bu saat dilimleri arasında ağrı hissi veriyorsa bu birinci derece bir güneş yanığıdır. Bu yanıklara karşı hafif nemli kremler veya ağrı kesici şuruplar kullanılabilir. Deride içi su dolu kesecikler ve kabarma meydana geliyorsa bu da ikinci derece yanıktır. Bu durumda bir doktora başvurulması ve özel yanık pansumanları yaptırılması oldukça önemlidir.
Burun Kanamaları: Burun kanamaları çocuğunuzun güneşin altında olabileceğinden daha fazla kalmasından kaynaklanır. Çocuğunuzun burnu kanadığında kafasını önüne eğin ve güneşten olabildiğince uzak tutmaya özen gösterin.